3.Ministrantský tábor

Od 10.7-16.7.2016

Nadešel opět čas vytouženého ministrantského táboru, který se opět uskutečnil v prostorách pastoračního domu ve Velkých Karlovicích. Letošní tábor se nesl v duchu roku milosrdenství, který prožíváme s celou církví. Ministranti se měli možnost zaposlouchat do zajímavého příběhu ministranta Jirky a jeho přátel, kteří dokázali bojovat se zlem, láskou a milosrdenstvím. Příběh jsme si četli vždy ráno, večer a někdy před obědem. Vždy večer jsme mohli shlédnout DVD filmy – známé podobenství o Božím milosrdenství (Milosrdný samaritán, Marnotratný syn, O hřivnách, O ztracené ovci a další). Vždy po ranní četbě z daného večerního filmu mohli kluci ve skupinách soutěžit v připravených kvízových otázkách. Předpolední program byl vždy zakončen mší svatou v kapli na místní faře. Po mši svaté jsme se těšili na vytoužený oběd v místní restauraci „U muzea.“

Po obědě bylo osobní volno a příjemné občerstvení se zmrzlinou. Odpolední program byl, buď když bylo teplo, šlo se na koupaliště a v případě horšího počasí jsme jeli do Vsetína a tam jsme navštívili  aquapark. Poslední odpoledne jsme absolvovali procházku do zdejší krásné přírody, kde jsme si zahráli hry v lese. Jeden den jsme také využili hry v místním pastoračním centru a to stolní fotbal, stolní hokej a stolní tenis, s kterými jsme uspořádali turnaj. Večer jsme si rádi zahráli oblíbené hry venku a to vlajky, HUTUTUTU a hrušky-hrušně. Po večeři, kterou nám připravil otec Jaroslav, jsme hráli hry u stolu, jako jsou kolotoč-toč, Tivoli, známá hra s bombosy, hra s kostkami a jiné stolní hry. Po večerech jsme využívali sál v pastoračním centru, kde jsme hráli oblíbené akční hry  (Na hada, Strhni mu šátek, Sundej mu čepici, Na řízek, Hra na čísla a Hra s míčkem). Ve čtvrtek všichni mladší ministranti absolvovali bobříka odvahy, kdy museli v nočních hodinách jít vysypat koš přes hřbitov do kontejneru, starší ministranti čekali na určených místech, kde svým mladším kamarádům tuhle cestu „zpříjemňovali“.

Po celý tábor panovala skvělá a přátelská nálada. Všichni jsme si tábor velmi užívali a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat. Už teď se všichni těšíme na příští rok, až nás otec Jaroslav opět pozve na tento super společný týden, který už je předem stanoven od neděle 9.7.-15. 7. 2017.

Na závěr bych chtěl poděkovat vedoucím tábora Janovi Rajnohovi a Jakubovi Kučerovi.

A to největší poděkování patří našemu báječnému Otci za to, co pro nás dělá a jak nám naši službu v kostele zpříjemňuje. Děkujeme!!! :-)